انواع وب سایت
14 سپتامبر

انواع وب سایت

انواع وب سایت

 

 

  • وب سایت های داینامیک(Dynamic):

طراحی وب سایت های داینامیک معمولا با زبان های برنامه نویسی PHP و ASP.net نوشته میشوند.البته لازم به ذکر است که زبان های CSS , Ajax , Silverlight برای ایجاد قابلیت های ویژه در این نوع وب سایت ها استفاده می شود.

طراح این نوع صفحات وب ، شکل کلی و اسکلت سایت را طراحی میکند و بعد از آن مدیران وب سایت به تغییر محتوا سایت می پردازند پس طراح اطلاعاتی در مورد شکل قرار گرفتن متن ها و تصاویر و جدول هایی که توسط مدیران محتوا قرار میگیرد ندارد.

مزایا و معایب این نوع وب سایت ها:

این سایت ها به محدودیت سایت های استاتیک نمی باشند و از مزیت های مهم این نوع وب سایت ها همین عدم محدودیت در تغییر محتوا،متن ها،تصاویر و… برای مدیران وب سایت می باشد.

در کل میتوان گفت سایت های داینامیک دارای ظاهری زیبا تر به نسبت سایت ها استاتیک دارند و این امر سبب شده که حجم کد در این وب سایت به نسبت بیشتر از سایت های استاتیک باشد.همین وجود حجم انبوهی از کد ها باعث شده که این نوع سایت ها دارای بارگذاری کندتر و رتبه ی پایین تری در تبه بندی موتور های جستجوگر داشته باشد.

 

 

 

 

  • وب سایت های استاتیک(Static):

 وب سایت های استاتیک بیشتر بر مبنا برنامه نویسی و کد نویسی میباشند. در این نوع وب سایت ها برای به وجود آمدن از کدهای HTML,CSS,Javascript استفاده می شود.

مزایا و معایب این نوع وب سایت ها:

از مزایایی که این نوع وب سایت ها دارند میتوان به سرعت شناسایی موتور های جستجوگر برای این نوع وب سایت ها اشاره کرد.

زیرا حجم اندک کد های این نوع وب سایت ها موجب شده تا سرعت بارگذاری این نوع وب سایت ها توسط موتور های جستجوگر به نسبت سایت های داینامیک کمتر باشد.

در آخر این نوع وب سایت ها را بیشتر برای سایت ها شرکتی یا سایت هایی که حداکثر سالی چند بار محتوای سایت خود را تغییر می دهند توصیه می شود .

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − دوازده =

جستوجو